Centrum Wiedzy - Padel

Buty do padla - poszukiwania czas zacząć
Buty do padla - poszukiwania czas zacząć

W związku z rosnącą popularnością padla kolejni producenci obuwia rozpoczęli prace nad stworzeniem produktu przeznaczonego do tego sportu. O ile początki były niemrawe, a klienci najchętniej odwiedzali korty w butach do tenisa ziemnego, to obecnie trend się zmienia. Czy buty do tenisa ziemnego mogą, czy powinny być używane na kortach do padla? W tym artykule postaramy się

czytaj więcej

30.10.2023 DoPadla.pl Centrum wiedzy

Słownik Padla: Od Nooba do Prosa w kilku słowach
Słownik Padla: Od Nooba do Prosa w kilku słowach

Padel może się wydawać dość specyficznym sportem, szczególnie dla kogoś kto nie miał do czynienia z tenisem ziemnym, squashem czy innym sportem rakietowym. Na początek warto zapoznać z się z podstawowymi zasadami dotyczącymi padla, jak również poznać najpopularniejsze zwroty związane z tym sportem.

czytaj więcej

01.09.2023 DoPadla.pl Centrum wiedzy

Zasady gry w padla
Zasady gry w padla

Padel, czyli ciekawa alternatywa dla tenisa ziemnego. Gra w nią już całkiem sporo osób, sport jest szalenie popularny w Hiszpanii, we Włoszech i w Szwecji. W Polsce można na razie pograć w kilkunastu miejscach, ale z każdym rokiem pojawiają się nowe korty. Możemy się spodziewać, że za kilka lat będziemy mieli znacznie lepszą dostępność do padla.

czytaj więcej

06.08.2022 DoPadla.pl Centrum wiedzy

Rozpoczynam przygodę z padlem
Rozpoczynam przygodę z padlem

Początki padla to Meksyk i rok 1969. Enrique Corcuera mieszkający w Acapulco postanawia ogrodzić swój kort tenisowy ścianami. Są dwie teorie mówiące o powodach, dlaczego to uczynił. Pierwsza z nich głosi, że w ten sposób piłka nie przedostała się na teren sąsiada; druga natomiast, iż ściany odgradzały bujną roślinność od wdzierania się na kort.

czytaj więcej

05.05.2022 DoPadla.pl Centrum wiedzy