Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej

title border

Centrum Wiedzy o Padlu

Witamy w Centrum Wiedzy w DoPadla.pl. Nasi eksperci od padla specjalnie dla Was napisali poniższe artykuły, które mamy nadzieje przyczynią się do podwyższenia poziomu Waszej gry. Znajdziecie tu kilka bardzo ważnych informacji na temat rakiet i ich bieżącej eksploatacji, butów do padla, piłek i wiele innych. Wszystko po to aby wizyta na naszej stronie przyniosła Wam jeszcze więcej korzyści i przyjemności.

Gdzie zacząć?

Rozpoczynam przygodę z padlem

Początki padla to Meksyk i rok 1969. Enrique Corcuera mieszkający w Acapulco postanawia ogrodzić swój kort tenisowy ścianami. Są dwie teorie mówiące o powodach, dlaczego to uczynił. Pierwsza z nich głosi, że w ten sposób piłka nie przedostała się na teren sąsiada; druga natomiast, iż ściany odgradzały bujną roślinność od wdzierania się na kort.

Absolutne minimum

Zasady gry w padla

Padel, czyli ciekawa alternatywa dla tenisa ziemnego. Gra w nią już całkiem sporo osób, sport jest szalenie popularny w Hiszpanii, we Włoszech i w Szwecji. W Polsce można na razie pograć w kilkunastu miejscach, ale z każdym rokiem pojawiają się nowe korty. Możemy się spodziewać, że za kilka lat będziemy mieli znacznie lepszą dostępność do padla.